Erinevus lehekülje "IDK6100:Noorte tegevused võrgus" redaktsioonide vahel

Allikas: RISK Wiki
12. rida: 12. rida:
 
Niisiis on võrgus tegutsemise eesmärgid:
 
Niisiis on võrgus tegutsemise eesmärgid:
 
* Info otsimine, teadmiste kogumine
 
* Info otsimine, teadmiste kogumine
  +
* Meedia tarbimine ja meelelahutus
 
* Suhete loomine ja hoidmine
 
* Suhete loomine ja hoidmine
 
* Sotsiaalse identiteedi ja positsiooni kujundamine
 
* Sotsiaalse identiteedi ja positsiooni kujundamine

Redaktsioon: 1. mai 2013, kell 01:38

Tänapäeva noored on digitaalselt seotumad kui mistahes varasemad põlvkonnad. Tänapäeva noori nimetatakse ka "digitaalseteks pärismaalasteks"[1]. Nad on Internetiga üles kasvanud ning seda kasutanud varasest lapsepõlvest alates. Erinevate uuringute põhjal on rohkem kui pooled noortest kasutanud Internetti enam kui viis aastat[1]. Võrgus tegutsemiseks kasutatakse nii nutitelefone, kui kodus olevaid arvuteid. Vähemal määral ka tahvelarvuteid[2].

Internet on nende jaoks ühtviisi nii kommunikatsioonikanaliks, meelelahutusplatvormiks kui õppekeskkonnaks[1][3]. Ühtlasi kasutatakse võrku oma digitaalse identiteedi loomiseks ja kujundamiseks. Võrguteenuste kaudu toimub sotsiaalne sobitumine digitaalmaailma, oma suhtluskonna ja meelistegevuste ledimine võrgus[4]. Siiski on näha, et nooremal vanuserühmal on kogu tegevus siiski orienteeritud peamiselt info tarbimisele [3]. Suheldakse sõpradega, mängitakse mänge, vaadatakse videoid. Oluliselt vähem postitatakse võrku pilte või luuakse blogipostitusi[5]. Küll aga kasutatakse Internetti muusikafailide allalaadimiseks või võrguraadiote kuulamiseks[5].

Seega kasutatakse Internetti peamiselt:

  • Koolitööga seotud ülesannete tegemiseks.
  • Sotsiaalseks suhtluseks (sotsiaalvõrgustikud, välksõnumid, elektronpost)
  • Meediatarbimiseks (videod, muusika)

Tihti on võrgus tegutsemise eesmärk parandada suhteid päriselus. Võrgusisu loomise ajendiks on aga sageli tähelepanu- ja tunnustusvajadus. Digitaalne maailm avab võimaluse igaühele nautida loomingulist vabadust. Avaldada oma mõtteid ja tundeid, saada tagasisidet ja tunnustust eakaaslastelt ning ülejäänud võrgukogukonnalt [4].

Niisiis on võrgus tegutsemise eesmärgid:

  • Info otsimine, teadmiste kogumine
  • Meedia tarbimine ja meelelahutus
  • Suhete loomine ja hoidmine
  • Sotsiaalse identiteedi ja positsiooni kujundamine


Välisviited