Erinevus lehekülje "IDK6100:Noorte turvalisus digitaalses meediaruumis" redaktsioonide vahel

Allikas: RISK Wiki
P (Ranger teisaldas lehekülje IDK6100:Esileht pealkirja IDK6100:Noorte turvalisus digitaalses meediaruumis alla)
5. rida: 5. rida:
 
Koostajad: Eve Agur, Melvin Alliksaar, Ivari Horm, Kaia Kulla ja Alar Mägi
 
Koostajad: Eve Agur, Melvin Alliksaar, Ivari Horm, Kaia Kulla ja Alar Mägi
   
==Teemad==
+
==Ülevaade==
  +
Rühmatöö eesmärk on anda ülevaade noorte turvalisusest digitaalses meediaruumis. Töö on jaotatud kuueks alamosaks:
* [[IDK6100:Noorte tegevused võrgus|Noorte tegevused võrgus]]. Millega sisustatakse aega arvuti taga? Milliseid keskkondi kasutatakse? Hea, kui on olemas uuringuid, millele viidata.
 
* [[IDK6100:Reaalne ja digitaalne maailm|Võrgu- ja reaalse maailma seotus]]. Kui palju digimaailma tegevusi kandub edasi raalsesse ellu?
 
* [[IDK6100:Identiteet reaalses ja virtuaalses maailmas|Identiteet reaalses ja virtuaalses maailmas]]. Kui palju erineb isiksuse digitaalne mina tema tegelikust minast? Sotsiaalse staatuse saavutamine, enese väljaelamine võrgus. Libakontod, varikontod.
 
* [[IDK6100:Digitaalse maailma ohud|Digitaalse maailma ohud]]. Mis võib virtuaalmaailmas juhtuda. Küberkiusamine, identiteedivargus, isiklike andmete lekitamine, oma andmete tahtmatu avalikustamine (osalemine mitmesugustes kampaaniates, kus küsitakse isiklikke andmeid), virtuaalkogukondade mõju isiksusele.
 
* [[IDK6100:Kaitse ohtude eest|Kuidas ohtude eest kaitsta]]. Millele tähelepanu pöörata - sõprade valik, kogukondadesse kuulumine, andmete turvalisus. Kellele jagada millist infot?
 
* [[IDK6100:Muutunud turvalisus|Muutunud turvalisuse käsitlus]]. Erinevatel põlvkondadel isikliku elu piir erinevates kohtades. Kas noored on isiklike andmete avalikustamise suhtes tolerantsemad?
 
   
  +
# [[IDK6100:Noorte tegevused võrgus|Noorte tegevused võrgus]]. Millega sisustatakse aega arvuti taga. Milliseid keskkondi kasutatakse ning mis on tegevuste eesmärk.
==Viited==
 
  +
# [[IDK6100:Reaalne ja digitaalne maailm|Võrgu- ja reaalse maailma seotus]]. Kui palju digimaailma tegevusi kandub edasi raalsesse ellu.
  +
# [[IDK6100:Identiteet reaalses ja virtuaalses maailmas|Identiteet reaalses ja virtuaalses maailmas]]. Kui palju erineb isiksuse digitaalne mina tema tegelikust minast. Sotsiaalse staatuse saavutamine, enese väljaelamine võrgus. Libakontod, varikontod.
  +
# [[IDK6100:Digitaalse maailma ohud|Digitaalse maailma ohud]]. Mis võib virtuaalmaailmas juhtuda. Küberkiusamine, identiteedivargus, isiklike andmete lekitamine, oma andmete tahtmatu avalikustamine (osalemine mitmesugustes kampaaniates, kus küsitakse isiklikke andmeid), virtuaalkogukondade mõju isiksusele.
  +
# [[IDK6100:Kaitse ohtude eest|Kuidas ohtude eest kaitsta]]. Millele tähelepanu pöörata - sõprade valik, kogukondadesse kuulumine, andmete turvalisus. Kellele millist infot jagada tuleks.
  +
# [[IDK6100:Muutunud turvalisus|Muutunud turvalisuse käsitlus]]. Põlvkondadevaheline erinevus privaatsuse ja turvalisuse küsimustes. Selle põhjused.
  +
  +
==Lisalugemist==
 
* [http://www.targaltinternetis.ee/ Targalt Internetis]
 
* [http://www.targaltinternetis.ee/ Targalt Internetis]
 
* [http://etv.err.ee/index.php?0554837 Hispaanlanna juhtum]
 
* [http://etv.err.ee/index.php?0554837 Hispaanlanna juhtum]

Redaktsioon: 11. mai 2013, kell 13:10

Siia hakkab tekkima TTÜ aine IDK6100 "Sotsiaalne tarkvara ja võrgukogunnad" jaoks vajalik rühmatöö.

Rühmatöö: Noorte turvalisus digitaalses meediaruumis

Koostajad: Eve Agur, Melvin Alliksaar, Ivari Horm, Kaia Kulla ja Alar Mägi

Ülevaade

Rühmatöö eesmärk on anda ülevaade noorte turvalisusest digitaalses meediaruumis. Töö on jaotatud kuueks alamosaks:

  1. Noorte tegevused võrgus. Millega sisustatakse aega arvuti taga. Milliseid keskkondi kasutatakse ning mis on tegevuste eesmärk.
  2. Võrgu- ja reaalse maailma seotus. Kui palju digimaailma tegevusi kandub edasi raalsesse ellu.
  3. Identiteet reaalses ja virtuaalses maailmas. Kui palju erineb isiksuse digitaalne mina tema tegelikust minast. Sotsiaalse staatuse saavutamine, enese väljaelamine võrgus. Libakontod, varikontod.
  4. Digitaalse maailma ohud. Mis võib virtuaalmaailmas juhtuda. Küberkiusamine, identiteedivargus, isiklike andmete lekitamine, oma andmete tahtmatu avalikustamine (osalemine mitmesugustes kampaaniates, kus küsitakse isiklikke andmeid), virtuaalkogukondade mõju isiksusele.
  5. Kuidas ohtude eest kaitsta. Millele tähelepanu pöörata - sõprade valik, kogukondadesse kuulumine, andmete turvalisus. Kellele millist infot jagada tuleks.
  6. Muutunud turvalisuse käsitlus. Põlvkondadevaheline erinevus privaatsuse ja turvalisuse küsimustes. Selle põhjused.

Lisalugemist